Goychay (rajon)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Goychay (kthjellim)


Goychay
Göyçay
—  Rajon (Qark)  —
Administrimi
Shteti Azerbajxhani Azerbajxhani
Nënndarja 1 Aran
Kryeqëndra Goychay
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 740 km2
Popullsia 111.100 banorë Përllogaritje e vitit 2011
Dendësia 150,14 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Goychay – harta_foto

Goychay (Gjuha azere: Göyçay) është një rajon (qark) pjesë e rajonit ekonomik Aran në Azerbajxhan. Sipas regjistrimeve të vitit 2011 përllogaritet se rajoni ka një popullsi prej 111100 banorësh. Sipërfaqja e rajonit është 740 km².[1] Goychay është kryeqëndra e rajonit.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Të dhëna nga world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 5 dhjetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)