Grandas de Salime

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Grandas de Salime
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Grandas de Salime is located in Spanjë
Grandas de Salime
Grandas de Salime

Koordinatat: 43°13′V 6°52′P / 43.217°V 6.867°P / 43.217; -6.867

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Asturias
Provinca Asturias
Qarku Eo-Navia
Kryetari i Bashkisë Eustaquio Revilla Villegas
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 112.55 km2
Popullsia 1101 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit grandaleses
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 33730 to 33739
Faqja Zyrtare www.grandasdesalime.es

Grandas de Salime është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Eo-Navia, të provincës Asturias, në Asturias. Grandas de Salime ka 1101 banorë , dhe përfshinë një sipërfaqe prej 112.55 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]