Gratangen

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Gratangen (kthjellim).


Gratangen
—  komunë  —
stema_figura
Pamje nga Gratangen

Administrimi
Shteti Norvegjia Norvegjia
Rajoni Nord-Norge
Qarku Troms
Kryeqëndra Gratangen
Gjuha zyrtare Norvegjisht neutrale
Kryekomunari Eva Helene Ottesen (Ap)
Statistika dhe Territori
Koordinatat 68°43′V 17°51′L / 68.717°V 17.850°L / 68.717; 17.850 (Gratangen)Koordinatat: 68°43′V 17°51′L / 68.717°V 17.850°L / 68.717; 17.850 (Gratangen)
Sipërfaqja 313 km2
Popullsia 1.282 banorë 2004
Dendësia 4,1 banorë/km2
Informacione të tjera
Etnohoronimi Gratangsværing
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor 0534
Vendndodhja
Gratangen is located in Norvegjia
Gratangen
Gratangen
Gratangen – harta_foto
www.gratangen.kommune.no

Gratangen është një komunëqarkun Troms, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 313 km² dhe popullsi 1282 banorë[1].

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]