Green Motion Albania

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Green Motion Albania
LlojiPrivate
IndustriaMakina me Qera
Themeluar nëTetor 2017
Zyrat qendroreTirane, Albania
PrindiGreen Motion International
Faqja e internetithttp://www.greenmotion.al

Green Motion Albania Car and Van Rental eshte nje kompani makinash me qera, e krijuar ne Tetor 2017. Green Motion Albania eshte pjese e kompanise Angleze Green Motion Limited, me prezence ne mbi 30 vende te botes. Ardhja e Green Motion ne Shqiperi sjell gjithashtu konceptin e makinave ekologjike, koncept ky mjafte i nevojshem ne Shqiperi, ku emetimet e gazrave CO2 jane problem shqetesues i 20-vjecarit te fundem.

Në 2005, Richard Lowden, themeluesi dhe presidenti i Green Motion, reagoi ndaj nevojës globale për të ndërmarrë një veprim të mirëfilltë dhe pozitiv për të luajtur një rol në zvogëlimin e efekteve të ndryshimit të klimës dhe vendosi të krijojë atë që është tani kompania e parë në botë e cila është miqesore me mjedisin.