Greiçeci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Greiçec
Gjytet
Fshat
Vendndodhja
Greiçec is located in Kosova
Greiçec
Greiçec
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Ferizaj
Komuna Prizren
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1047 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 24′ 48″ Veri

20° 56′ 3″ Lindje

Greiçec është një vendbanim në komunën e Therandës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Gjytet.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]