Grindavík

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Grindavík
Grindavíkurbær
Komunë
noform
Vendndodhja e komunës
Administrimi
Shteti Flamuri Islanda
Rajoni Gadishulli Jugor
Provinca Zona Jugperëndimore
Udhëheqës Róbert Ragnarsson
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 425 km2
Popullsia 2,888 banorë
Dendësia 6.8 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC±00
Kodi Postal 240


Grindavík (islandisht: Grindavíkurbær), është një komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin Gadishulli Jugor, dhe është pjesë e Zonës zgjedhore Jugperëndimore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]