Groenlo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Groenlo (kthjellim).


Groenlo
—  woonplaats  —
stema_figuraGroenlo vlag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Gelderland – stema Gelderland
Komuna Oost Gelre
Koordinatat 52°02′28″V 6°37′02″L / 52.0411°V 6.61722°L / 52.0411; 6.61722 (Groenlo)Koordinatat: 52°02′28″V 6°37′02″L / 52.0411°V 6.61722°L / 52.0411; 6.61722 (Groenlo)
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi 544
Kodi Postar 7141
Groenlo is located in Hollandë
Groenlo
Groenlo

Groenlo është një qytezë në Oost Gelre, provinca GelderlandHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Groenlo – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
  • Faqja zyrtare

Stampa:Provinca Gelderland