Groesbeek

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Groesbeek (kthjellim).


Groesbeek
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Groesbeek.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Gelderland – stema Gelderland
Kryeqëndra Groesbeek
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°47′00″V 5°56′00″L / 51.7833°V 5.9333°L / 51.7833; 5.9333 (Groesbeek)Koordinatat: 51°47′00″V 5°56′00″L / 51.7833°V 5.9333°L / 51.7833; 5.9333 (Groesbeek)
Sipërfaqja 44,12 km2
Popullsia 18.853 banorë 2011
Dendësia 427,31 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 024
Kodi Postar 6560-6562, 6564, 6566, 6570-6572
Kodi statistikor 0241
Groesbeek is located in Hollandë
Groesbeek
Groesbeek
Groesbeek – harta_foto
www.groesbeek.nl

Groesbeek është një komunë në provincën GelderlandHolandë me sipërfaqe 44.12 km² dhe popullsi 18853 banorë[1]. Groesbeek është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Gelderland