Grootegast

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Grootegast (kthjellim).


Grootegast
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Grootegast.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Groningen – stema Groningen
Kryeqëndra Grootegast
Statistika dhe Territori
Koordinatat 53°12′V 6°12′L / 53.2°V 6.2°L / 53.2; 6.2 (Grootegast)Koordinatat: 53°12′V 6°12′L / 53.2°V 6.2°L / 53.2; 6.2 (Grootegast)
Sipërfaqja 87,78 km2
Popullsia 12.129 banorë 2010
Dendësia 138,17 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0594
Kodi Postar 9820-9823, 9860-9869
Kodi statistikor 0015
Grootegast is located in Hollandë
Grootegast
Grootegast
Grootegast – harta_foto
www.grootegast.nl

Grootegast është një komunë në provincën GroningenHolandë me sipërfaqe 87.78 km² dhe popullsi 12129 banorë[1]. Grootegast është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]