Grumpy Cat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Grumpy Cat
Grumpy Cat by Gage Skidmore.jpg
Grumpy Cat, 2014
Informacione personale
Ditëlindja 4 Prill, 2012
Vendlindja Morristown, Arizona, SHBA
Ditëvdekja 14 Maj, 2019
Vendvdekja Morristown, Arizona, SHBA
Kombësia Amerikan
Faqja zyrtare http://www.grumpycat.com

Grumpy Cat lindi më 4 Prill, 2012Morristown, Arizona si Tardar Sauce dhe vdiq më 14 Maj, 2019 në Morristown, Arizona. Ishte një komedian dhe aktor amerikan, ndër më të mirët e të gjitha kohërave.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Grumpy Cat – Album me fotografi dhe/apo video dhe material multimediale

3Stooges.jpg Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.