Gryka e Kaçanikut

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Gryka e Kaçanikut (serbisht: Качаничка клисура Kačanička klisura) është grykë natyrore malore si dhe simbol i historisë shqiptare.[1]

Ushton Gryka e Kaçaniku[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Morrën Zjarr Tan Gur´t e Malit
  • 2x
  • Permbi Qallmat e Anadollit
  • Ndizet Huta e Shqiptarit
  • Hej! Kaçanik oo Shkamb e Gur
  • Vritesh e Pritesh o Per Flamur
  • Për Flamurin e Skenderit
  • Lufojn Djemt e Idriz o Seferti

[2]

Shiko dhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimi i të dhënave[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ https://www.teksteshqip.com/komuniteti/addvideo.php?id=1875792&aid=2880[lidhje e vdekur]
  2. ^ Kenge, popullore. [httpːtekstishqip.com/tekste.php?aið288&ið1875792 kenga rrefyese si simbol "Gryka e Kaqanikut"]. httpːtekstishqip.com/tekste.php?aið288&ið1875792. Marrë më 18 qershor 2017. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!); Shiko vlerën e |url= (Ndihmë!)