Guardamar del Segura

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Guardamar del Segura
Komunë
Stema_figuraBandera de Guardamar del Segura.svg
Vendndodhja
Guardamar del Segura is located in Spanjë
Guardamar del Segura
Guardamar del Segura

Koordinatat: 38°5′23″V 0°39′18″P / 38.08972°V 0.65500°P / 38.08972; -0.65500

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Alicante
Qarku Baix Segura
Kryetari i Bashkisë Carmen Verdú(2011)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 35.58 km2
Lartësia 25 m (m.n.d.)
Popullsia 16863 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi 10th century
Vendasit Guardamarenco (m) guardamarenca (f)
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03140 and 03149
Prefiksi 965 and 966
Koordinatat 38° 5′ 23″ Veri

0° 39′ 18″ Perëndim

Faqja Zyrtare http://www.guardamar.net/


Guardamar del Segura është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Segura, të provincës Alicante, në Komunitetin e Valencias. Guardamar del Segura ka 16863 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 35.58 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]