Guillaumes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Guillaumes
Komunë
noform
Pamje nga Guillaumes
Stema_figura
Vendndodhja
Guillaumes is located in Franca
Guillaumes
Guillaumes
44°05′26″V 6°51′13″L / 44.090555555556°V 6.8536111111111°L / 44.090555555556; 6.8536111111111Koordinatat: 44°05′26″V 6°51′13″L / 44.090555555556°V 6.8536111111111°L / 44.090555555556; 6.8536111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Kryetari Jean-Paul David
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 87.02 km2
Popullsia 673 banorë
Dendësia 8 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06470
INSEE 06071


Guillaumes është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Guillaumes ka një popullsi prej 673 banorë dhe sipërfaqe 87.02 km², me një dendësi prej 8 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Guillaumes – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale