Guimerà

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Guimerà
Komunë
noform
Stema_figura
Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Urgell
Kryetari i Bashkisë Salvador Balcells Busquets
Partia Convergence and Union
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 25.8 km2
Lartësia 555 m (m.n.d.)
Popullsia 320 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 25341
Faqja Zyrtare guimera.cat

Guimerà është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Urgell, të provincës Lleida, në Katalonia. Guimerà ka 320 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 25.8 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Koordinatat: 41°33′52″V 1°11′00″P / 41.5645°V 1.1834°P / 41.5645; -1.1834