Guriezo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Guriezo
Komunë
noform
Town hall of Guriezo
Vendndodhja
Guriezo is located in Spanjë
Guriezo
Guriezo

Koordinatat: 43°20′31″V 3°19′36″P / 43.34194°V 3.32667°P / 43.34194; -3.32667

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Cantabria
Provinca Cantabria
Qarku Asón-Agüera
Kryetari i Bashkisë Adolfo Izaguirre Ruiz (2011)
Partia PRC
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 74.53 km2
Lartësia 40 m (m.n.d.)
Popullsia 2424[1] banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 43° 20′ 31″ Veri

3° 19′ 36″ Perëndim


Guriezo është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Asón-Agüera, të provincës Cantabria, në Cantabria. Guriezo ka 2424[2] banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 74.53 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Estadística del Padrón Continuo a 1 de enero de 2013. Datos por municipios". Marrë më 8 maj 2014. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "Estadística del Padrón Continuo a 1 de enero de 2013. Datos por municipios". Marrë më 8 maj 2014. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Guriezo – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale