Hârseşti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hârseşti
Komunë
Vendndodhja
Hârseşti is located in Rumania
Hârseşti
Hârseşti

Koordinatat: 44°32′0″V 24°47′0″L / 44.53333°V 24.78333°L / 44.53333; 24.78333

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Argeş
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 51.64 [1] km2
Nr. fshatrave 3
Fshatrat Ciobani, Hârseşti dhe Martalogi
Koordinatat 44° 32′ 0″ Veri

24° 47′ 0″ Lindje

Hârseşti është një komunë në qarkun ArgeşRumani. Ka një popullsi prej 2529 banorësh dhe sipërfaqe 51.64 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 3 fshatrave: Ciobani, Hârseşti dhe Martalogi.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)