Hörgársveit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hörgársveit
Hörgársveit
Komunë
noform
Vendndodhja e komunës
Administrimi
Shteti Flamuri Islanda
Rajoni Rajoni Verilindor
Provinca Zona Verilindore
Kryetari i komunës Guðmundur Sigvaldason
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 893 km2
Popullsia 559 banorë
Dendësia 0.63 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC±00

Hörgársveit (islandisht: Hörgársveit), është një komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin verilindor, dhe është pjesë e zonës zgjedhore verilindore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]