Haaksbergen

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Haaksbergen (kthjellim).


Haaksbergen
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Haaksbergen.svg
Pamje nga Haaksbergen

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Overijssel – stema Overijssel
Kryeqëndra Haaksbergen
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°09′17″V 6°44′31″L / 52.154722°V 6.741944°L / 52.154722; 6.741944 (Haaksbergen)Koordinatat: 52°09′17″V 6°44′31″L / 52.154722°V 6.741944°L / 52.154722; 6.741944 (Haaksbergen)
Sipërfaqja 105,48 km2
Popullsia 24.482 banorë 2010
Dendësia 232,1 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 053
Kodi Postar 7480-7489
Kodi statistikor 0158
Vendndodhja
Haaksbergen is located in Hollandë
Haaksbergen
Haaksbergen
Haaksbergen – harta_foto
www.haaksbergen.nl

Haaksbergen është një komunë në provincën OverijsselHolandë me sipërfaqe 105.48 km² dhe popullsi 24482 banorë[1]. Haaksbergen është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Overijssel