Hagnicourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hagnicourt
Komunë
noform
Pamje nga Hagnicourt
Stema_figura
Vendndodhja
Hagnicourt is located in Franca
Hagnicourt
Hagnicourt
49°36′32″V 4°35′06″L / 49.608888888889°V 4.585°L / 49.608888888889; 4.585Koordinatat: 49°36′32″V 4°35′06″L / 49.608888888889°V 4.585°L / 49.608888888889; 4.585
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.75 km2
Popullsia 77 banorë
Dendësia 13 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08430
INSEE 08205


Hagnicourt është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Hagnicourt ka një popullsi prej 77 banorë dhe sipërfaqe 5.75 km², me një dendësi prej 13 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Hagnicourt – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale