Hajdar Tafa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Hajdar Tafa (Hero i Popullit) Ka lindur në vitin 1920 në fshatin Banaj të Beratit. Në 20 korrik 1944 doli partizan dhe ishte në Brigadën e X-të Sulmuese. Pas çlirimit të vendit punoi në Repartet e Punëve të Brendshme.

Hajdar Tafa u vra më 2 dhjetor të vitit 1950.

Stub biografi.png Ky artikull që ka të bëjë me një biografi individi është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.