Halawah

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Halawah
arabisht : حلاوة
Qytet
noform
Vendndodhja
Halawah is located in Jordania
Halawah
Halawah
Vendndodhja në Jordani

Koordinatat: 32°22′58″V 35°39′43″L / 32.38278°V 35.66194°L / 32.38278; 35.66194

Administrimi
Shteti Flamuri Jordania
Guvernorati Governorati Ajloun
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Koordinatat 32° 22′ 58″ Veri

35° 39′ 43″ Lindje

Halawah (arabisht: حلاوة) është një qytet në governoratin AjlounJordani.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Halawah – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale