Halderberge

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Halderberge (kthjellim).


Halderberge
—  komuna  —
stema_figuraHalderberge vlag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Brabanta Veriore – stema Brabanta Veriore
Kryeqëndra Oudenbosch
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°35′14″V 4°31′00″L / 51.58722°V 4.5166°L / 51.58722; 4.5166 (Halderberge)Koordinatat: 51°35′14″V 4°31′00″L / 51.58722°V 4.5166°L / 51.58722; 4.5166 (Halderberge)
Sipërfaqja 75,24 km2
Popullsia 29.300 banorë 2010
Dendësia 389,42 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0165
Kodi Postar 4730-4754
Kodi statistikor 1655
Oudenbosch is located in Hollandë
Oudenbosch
Oudenbosch
Halderberge – harta_foto
www.halderberge.nl

Halderberge është një komunë në provincën Brabanta VerioreHolandë me sipërfaqe 75.24 km² dhe popullsi 29300 banorë[1]. Oudenbosch është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]