Hall Beach

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Hall Beach (kthjellim).


Hall Beach
Sanirajak - ᓴᓂᕋᔭᒃ
—  fshat (hamlet)  —
Pamje nga Hall Beach

Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Nunavut – stema Nunavut
Ndarja statistikore Parametri i kërkuar mungon ndarja_adm_shkalla_2 mungon (dok)
Kryebashkiaku Ammie Kipsigak
Statistika dhe Territori
Koordinatat 68°47′26″V 81°14′11″P / 68.79056°V 81.23639°P / 68.79056; -81.23639 (Hall Beach)Koordinatat: 68°47′26″V 81°14′11″P / 68.79056°V 81.23639°P / 68.79056; -81.23639 (Hall Beach)
Lartësia 8 m (m.n.d)
Sipërfaqja 16,5 km2
Popullsia 654 banorë 2006
Dendësia 39,64 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-5
Kodi Postar X0A 0C0
Vendndodhja
Hall Beach is located in Kanadaja
Hall Beach
Hall Beach
www.hallbeach.com/

Hall Beach është një fshat (hamlet) në Provincën Nunavut, Kanada. Komuna ka një sipërfaqe 16.5 km² dhe popullsi 654 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Nunavut