Hallsberg

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Hallsberg
Qytet
Stacioni i trenit në Hallsberg
Stacioni i trenit në Hallsberg
Popullsia
 • Gjithsej7.122
{{{postal_code_type}}}
694 XX

Hallsberg është qytet në provincën Närke, Suedi. Një pjesë e qytetit ndodhet në komunën Hallsberg dhe një pjesë tjetër në komunën Kumla. Hallsberg ka pasur 7,122 banorë më 2010.