Hallsberg

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hallsberg
Qytet
noform
Stacioni i trenit në Hallsberg
Vendndodhja
Hallsberg is located in Suedia
Hallsberg
Hallsberg

Koordinatat: 59°04′V 15°07′L / 59.067°V 15.117°L / 59.067; 15.117

Administrimi
Shteti Flamuri Suedia
Provinca Närke
Qarku Qarku Örebro
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.19 km2
Popullsia 7,122 banorë
Dendësia 870 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore CET (UTC+1)
Verore CEST (UTC+2)
Kodi Postal 694 XX
Prefiksi 0582

Hallsberg është qytet në provincën Närke, Suedi. Një pjesë e qytetit ndodhet në komunën Hallsberg dhe një pjesë tjetër në komunën Kumla. Hallsberg ka pasur 7,122 banorë më 2010.