Hamzalia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hamzalia
Fshat
noform
Vendndodhja
Hamzalia is located in Maqedonia e Veriut
Hamzalia
Hamzalia
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Juglindor
Komuna Bosilovë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rajoni juglindor
Lartësia 252 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 2431
Prefiksi (+389) 034
Targa SR
Koordinatat 41° 25′ 24″ Veri

22° 45′ 54″ Lindje

Popullsia 22 banorë (2002)