Hannapes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hannapes
Komunë
noform
Pamje nga Hannapes
Vendndodhja
Hannapes is located in Franca
Hannapes
Hannapes
49°58′20″V 3°37′31″L / 49.972222222222°V 3.6252777777778°L / 49.972222222222; 3.6252777777778Koordinatat: 49°58′20″V 3°37′31″L / 49.972222222222°V 3.6252777777778°L / 49.972222222222; 3.6252777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.16 km2
Popullsia 304 banorë
Dendësia 33 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02510
INSEE 02366


Hannapes është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Hannapes ka një popullsi prej 304 banorë dhe sipërfaqe 9.16 km², me një dendësi prej 33 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Hannapes – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale