Harcy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Harcy
Komunë
noform
Pamje nga Harcy
Stema_figura
Vendndodhja
Harcy is located in Franca
Harcy
Harcy
49°50′10″V 4°33′48″L / 49.836111111111°V 4.5633333333333°L / 49.836111111111; 4.5633333333333Koordinatat: 49°50′10″V 4°33′48″L / 49.836111111111°V 4.5633333333333°L / 49.836111111111; 4.5633333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.15 km2
Popullsia 498 banorë
Dendësia 26 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08150
INSEE 08212


Harcy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Harcy ka një popullsi prej 498 banorë dhe sipërfaqe 19.15 km², me një dendësi prej 26 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Harcy – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale