Harold Lloyd

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Harold Lloyd - Feb 1921 Photoplay.jpg
Harold Lloyd - Dec 1922 ETR.jpg

Harold Clayton Lloyd ka lindur më 20 prill 1893Burchard, Nebraska dhe ka vdekur më 8 mars 1971. Ishte një aktor nga ShBA.

3Stooges.jpg Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.