Haulmé

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Haulmé
Komunë
noform
Pamje nga Haulmé
Vendndodhja
Haulmé is located in Franca
Haulmé
Haulmé
49°51′39″V 4°47′09″L / 49.860833333333°V 4.7858333333333°L / 49.860833333333; 4.7858333333333Koordinatat: 49°51′39″V 4°47′09″L / 49.860833333333°V 4.7858333333333°L / 49.860833333333; 4.7858333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.63 km2
Popullsia 114 banorë
Dendësia 31 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08800
INSEE 08217


Haulmé është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Haulmé ka një popullsi prej 114 banorë dhe sipërfaqe 3.63 km², me një dendësi prej 31 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Haulmé – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale