Hayuma Tanaka

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Hayuma Tanaka
Të dhënat personale
Emri i plotë Hayuma Tanaka
Data e lindjes (1982-07-31) 31 Korrik, 1982 (35 vjeç)
Vendi i lindjes Matsumoto, Japoni
Pozita ne fushë Mbrojtës
Informacionet për klubin
Klubi aktual Matsumoto Yamaga FC
Numri 3
Kariera profesioniste*
Vitet Klubi Ndesh. (Gls)
2001–2008 Yokohama F. Marinos
2002–2003 Tokyo Verdy
2009–2013 Nagoya Grampus
2014– Matsumoto Yamaga FC
Ekipi kombëtar
2006 Japonia 1 (0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Hayuma Tanaka (lindur më 31 Korrik 1982) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[redakto | redakto tekstin burimor]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 1 ndeshje.

Statistikat[redakto | redakto tekstin burimor]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2006 1 0
Gjithsej 1 0

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]