Heel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Heel (kthjellim).


Heel
—  woonplaats  —
stema_figuraHeel flag.png
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Limburgu – stema Limburgu
Komuna Maasgouw
Koordinatat 51°10′50″V 5°53′45″L / 51.180556°V 5.895833°L / 51.180556; 5.895833 (Heel)Koordinatat: 51°10′50″V 5°53′45″L / 51.180556°V 5.895833°L / 51.180556; 5.895833 (Heel)
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0475
Kodi Postar 6097
Heel is located in Hollandë
Heel
Heel

Heel është një qytezë në Maasgouw, provinca LimburguHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Heel – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
  • Faqja zyrtare

Stampa:Provinca Limburgu