Hellín

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hellín
Komunë
noform
Stema_figuraBandera de Hellín.png
Vendndodhja
Hellín is located in Spanjë
Hellín
Hellín

Koordinatat: 38°31′0″V 1°41′0″P / 38.51667°V 1.68333°P / 38.51667; -1.68333

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile-La Mancha
Provinca Albacete
Qarku Campos de Hellín
Kryetari i Bashkisë Manuel Mínguez (PP)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 781.19 km2
Lartësia 555 m (m.n.d.)
Popullsia 31262 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Hellineros or Ilunenses
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 2400
Koordinatat 38° 31′ 0″ Veri

1° 41′ 0″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.hellin.org

Hellín është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Campos de Hellín, të provincës Albacete, në Castile-La Mancha. Hellín ka 31262 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 781.19 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]