Hendrik-Ido-Ambacht

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Hendrik-Ido-Ambacht (kthjellim).


Hendrik-Ido-Ambacht
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Hendrik-Ido-Ambacht.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Jugut – stema Hollanda e Jugut
Kryeqëndra Hendrik-Ido-Ambacht
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°50′43″V 4°38′24″L / 51.845277°V 4.64°L / 51.845277; 4.64 (Hendrik-Ido-Ambacht)Koordinatat: 51°50′43″V 4°38′24″L / 51.845277°V 4.64°L / 51.845277; 4.64 (Hendrik-Ido-Ambacht)
Sipërfaqja 11,99 km2
Popullsia 26.864 banorë 2010
Dendësia 2.240,53 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 078
Kodi Postar 3340-3344
Kodi statistikor 0531
Hendrik-Ido-Ambacht is located in Hollandë
Hendrik-Ido-Ambacht
Hendrik-Ido-Ambacht
Hendrik-Ido-Ambacht – harta_foto
www.hendrik-ido-ambacht.nl

Hendrik-Ido-Ambacht është një komunë në provincën Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe 11.99 km² dhe popullsi 26864 banorë[1]. Hendrik-Ido-Ambacht është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]