Hernani, Gipuzkoa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hernani, Gipuzkoa
Komunë
noform
Hernani
Vendndodhja
Hernani, Gipuzkoa is located in Spanjë
Hernani, Gipuzkoa
Hernani, Gipuzkoa

Koordinatat: 43°15′58″V 1°58′30″P / 43.26611°V 1.97500°P / 43.26611; -1.97500

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Baskia
Provinca Gipuzkoa
Qarku Donostialdea
Kryetari i Bashkisë Luis Intxauspe Arozena
Partia Bildu
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 40 km2
Lartësia 44 m (m.n.d.)
Popullsia 19284 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 20120
Prefiksi +34 (Spain) + 943 (Gipuzkoa)
Koordinatat 43° 15′ 58″ Veri

1° 58′ 30″ Perëndim

Faqja Zyrtare http://www.hernani.net

Hernani, Gipuzkoa është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Donostialdea, të provincës Gipuzkoa, në Komunitetin e Baskisë. Hernani, Gipuzkoa ka 19284 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 40 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]