Herpy-l'Arlésienne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Herpy-l'Arlésienne
Qytet
Vendndodhja
Herpy-l'Arlésienne is located in Franca
Herpy-l'Arlésienne
Herpy-l'Arlésienne
49°31′23″V 4°12′31″L / 49.523055555556°V 4.2086111111111°L / 49.523055555556; 4.2086111111111Koordinatat: 49°31′23″V 4°12′31″L / 49.523055555556°V 4.2086111111111°L / 49.523055555556; 4.2086111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.64 km2
Dendësia 19 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 08225


Herpy-l'Arlésienne është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Herpy-l'Arlésienne ka një popullsi prej 201 banorë dhe sipërfaqe 10.64 km², me një dendësi prej 19 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Herpy-l'Arlésienne – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale