Herrerías

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Herrerías
Komunë
Flamuri_figura
Vendndodhja
Herrerías is located in Spanjë
Herrerías
Herrerías

Koordinatat: 43°18′56″V 4°27′53″P / 43.31556°V 4.46472°P / 43.31556; -4.46472

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Cantabria
Provinca Cantabria
Qarku Western coast of Cantabria
Kryetari i Bashkisë Juan Francisco Linares Buenaga (2007)
Partia PRC
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 40.34 km2
Lartësia 188 m (m.n.d.)
Popullsia 669 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 43° 18′ 56″ Veri

4° 27′ 53″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.aytoherrerias.es

Herrerías është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Western coast of Cantabria, të provincës Cantabria, në Cantabria. Herrerías ka 669 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 40.34 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]