Hervás

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hervás
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Hervás is located in Spanjë
Hervás
Hervás

Koordinatat: 40°16′26″V 5°51′57″P / 40.27389°V 5.86583°P / 40.27389; -5.86583

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Extremadura
Provinca Cáceres
Qarku Valle del Ambroz
Kryetari i Bashkisë Sergio Pérez Martín
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 60 km2
Lartësia 688 m (m.n.d.)
Popullsia 4190 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 10700
Prefiksi +34 (Spain) + 927 (Cáceres)
Koordinatat 40° 16′ 26″ Veri

5° 51′ 57″ Perëndim

Faqja Zyrtare http://www.hervas.es

Hervás është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Valle del Ambroz, të provincës Cáceres, në Extremadura. Hervás ka 4190 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 60 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]