Higuera de la Sierra

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Higuera de la Sierra
Komunë
Stema_figuraFlag of Higuera de la Sierra Spain.svg
Vendndodhja
Higuera de la Sierra is located in Spanjë
Higuera de la Sierra
Higuera de la Sierra

Koordinatat: 37°50′V 6°26′P / 37.833°V 6.433°P / 37.833; -6.433

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Huelva
Qarku Sierra de Huelva
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 24 km2
Lartësia 620 m (m.n.d.)
Popullsia 1437 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Higuereños
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 21220
Faqja Zyrtare www.higuerasierra.com

Higuera de la Sierra është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Sierra de Huelva, të provincës Huelva, në Andalusia. Higuera de la Sierra ka 1437 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 24 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]