Jump to content

Hikaru Kitagawa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Hikaru Kitagawa
Të dhënat vetjake
Emri i plotëHikaru Kitagawa
Datëlindja (1997-05-10) 10 maj 1997 (27 vjeç)
VendlindjaIshikawa, Japonia
PozicioniMbrojtës
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
2015–2018Urawa Reds43(4)
2018–Albirex Niigata7(1)
Karriera ndërkombëtare
2017Japonia5(0)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase

Hikaru Kitagawa (北川 ひかる Kitagawa Hikaru?, lindur më 10 Maj 1997) është një futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 5 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2017 5 0
Gjithsej 5 0

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ 2017 Arkivuar 23 mars 2019 tek Wayback Machine Japan Football Association(japonisht)