Hikaru Naomoto

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hikaru Naomoto
Të dhënat personale
Emri i plotëHikaru Naomoto
Data e lindjes (1994-03-03) 3 Mars, 1994 (26 vjeç)
Vendi i lindjesFukuoka, Japonia
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2007–2011Fukuoka J. Anclas26(0)
2012–2018Urawa Reds110(9)
2018–Freiburg16(0)
Ekipi kombëtar
2014–Japonia18(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Hikaru Naomoto (猶本 光 Naomoto Hikaru?, lindur më 3 Mars 1994) është një futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 18 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2014 6 0
2015 2 0
2016 0 0
2017 7 0
2018 3 0
Gjithsej 18 0

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ 2014, 2015 Arkivuar 11 gusht 2018 tek Wayback Machine, 2017 Arkivuar 23 mars 2019 tek Wayback Machine, 2018 Japan Football Association(japonisht)