Hiroshi Hirakawa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hiroshi Hirakawa
Të dhënat personale
Emri i plotëHiroshi Hirakawa
Data e lindjes (1965-01-10) 10 Janar, 1965 (56 vjeç)
Vendi i lindjesKanagawa, Japoni
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1987–1994Yokohama Marinos
1995Yokohama Flügels
1996Consadole Sapporo
Ekipi kombëtar
1985–1992Japonia13(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Hiroshi Hirakawa (lindur më 10 Janar 1965) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 13 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1985 6 0
1986 0 0
1987 0 0
1988 4 0
1989 2 0
1990 0 0
1991 0 0
1992 1 0
Gjithsej 13 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]