Hiroshi Ninomiya

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hiroshi Ninomiya
Të dhënat personale
Emri i plotëHiroshi Ninomiya
Data e lindjes (1937-02-13) 13 Shkurt, 1937 (83 vjeç)
Vendi i lindjesJaponi
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1959–1968Mitsubishi Motors
Ekipi kombëtar
1958–1961Japonia12(9)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Hiroshi Ninomiya (lindur më 13 Shkurt 1937) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 12 ndeshje dhe ka shënuar 9 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1958 2 0
1959 9 9
1960 0 0
1961 1 0
Gjithsej 12 9

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]