Hiroshi Saeki

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hiroshi Saeki
Të dhënat personale
Emri i plotëHiroshi Saeki
Data e lindjes (1936-05-26) 26 Maj, 1936 (85 vjeç)
Vendi i lindjesHiroshima, Japoni
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
?–1966Yawata Steel
Ekipi kombëtar
1958–1961Japonia4(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Hiroshi Saeki (lindur më 26 Maj 1936) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 4 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1958 1 0
1959 1 0
1960 0 0
1961 2 0
Gjithsej 4 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]