Hisashi Kato

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hisashi Kato
Të dhënat personale
Emri i plotëHisashi Kato
Data e lindjes (1956-04-24) 24 Prill, 1956 (65 vjeç)
Vendi i lindjesMiyagi, Japoni
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1980–1993Verdy Kawasaki
1993–1994Shimizu S-Pulse
1994Verdy Kawasaki
Ekipi kombëtar
1978–1987Japonia61(6)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Hisashi Kato (lindur më 24 Prill 1956) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 61 ndeshje dhe ka shënuar 6 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1978 5 1
1979 0 0
1980 3 0
1981 8 1
1982 8 0
1983 7 1
1984 6 1
1985 8 0
1986 5 0
1987 11 2
Gjithsej 61 6

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]