Hitoshi Sogahata

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hitoshi Sogahata
Të dhënat personale
Emri i plotëHitoshi Sogahata
Data e lindjes (1979-08-02) 2 Gusht, 1979 (42 vjeç)
Vendi i lindjesKashima, Japoni
PozicioniPortier
Informacionet për klubin
Klubi aktualKashima Antlers
Numri21
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1998–Kashima Antlers
Ekipi kombëtar
2001–2003Japonia4(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Hitoshi Sogahata (lindur më 2 shkurt 1979) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 4 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2001 1 0
2002 1 0
2003 2 0
Gjithsej 4 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]