Hoogeveen

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Hoogeveen (kthjellim).


Hoogeveen
Flag of Hoogeveen
Official seal of Hoogeveen
Location of Hoogeveen
Population
 • Total54.839
Websitewww.hoogeveen.nl

Hoogeveen është një komunë në provincën DrentheHolandë me sipërfaqe 129.22 km² dhe popullsi 54839 banorë[1]. Hoogeveen është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Drenthe