Horst aan de Maas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Horst aan de Maas (kthjellim).


Horst aan de Maas
—  komuna  —
stema_figuraHorst aan de Maas vlag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Limburgu – stema Limburgu
Kryeqëndra Horst
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°26′13″V 6°06′22″L / 51.436944°V 6.10611°L / 51.436944; 6.10611 (Horst aan de Maas)Koordinatat: 51°26′13″V 6°06′22″L / 51.436944°V 6.10611°L / 51.436944; 6.10611 (Horst aan de Maas)
Sipërfaqja 122,55 km2
Popullsia 41.869 banorë 2011
Dendësia 341,65 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 077, 0478
Kodi Postar 5864-5866, 5871-5872, 5960-5966, 5971, 5973, 5975-5977
Kodi statistikor 1507
Horst is located in Hollandë
Horst
Horst
Horst aan de Maas – harta_foto
www.horstaandemaas.nl

Horst aan de Maas është një komunë në provincën LimburguHolandë me sipërfaqe 122.55 km² dhe popullsi 41869 banorë[1]. Horst është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Limburgu