Humanes de Madrid

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Humanes de Madrid
Komunë
Stema_figuraFlag of Humanes de Madrid.svg
Vendndodhja
Humanes de Madrid is located in Spanjë
Humanes de Madrid
Humanes de Madrid

Koordinatat: 40°15′14″V 3°49′40″P / 40.25389°V 3.82778°P / 40.25389; -3.82778

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Madridit
Provinca Madrid
Qarku Madrid Metropolitan Area
Kryetari i Bashkisë José Antonio Sánchez Rodríguez
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20 km2
Lartësia 677 m (m.n.d.)
Popullsia 17379 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Humanenses
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 28970
Prefiksi (+34) 91
Koordinatat 40° 15′ 14″ Veri

3° 49′ 40″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.ayto-humanesdemadrid.es

Humanes de Madrid është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Madrid Metropolitan Area, të provincës Madrid, në Madrid. Humanes de Madrid numëronte 17379 banorë në vitin 2008, dhe përfshinë një sipërfaqe prej 20 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]