Hunsel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Hunsel (kthjellim).


Hunsel
—  woonplaats  —
stema_figuraHunsel flag.png
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Limburgu – stema Limburgu
Komuna Leudal
Koordinatat 51°11′22″V 5°48′40″L / 51.18944°V 5.8111°L / 51.18944; 5.8111 (Hunsel)Koordinatat: 51°11′22″V 5°48′40″L / 51.18944°V 5.8111°L / 51.18944; 5.8111 (Hunsel)
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0475
Kodi Postar 6013
Hunsel is located in Hollandë
Hunsel
Hunsel
Hunsel – harta_foto

Hunsel është një qytezë në Leudal, provinca LimburguHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[1].

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

  •  Commons: Hunsel – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
  • Faqja zyrtare

Stampa:Provinca Limburgu