Huntingdon, Tennessee

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Huntingdon, Tennessee
Anglisht : Huntingdon, Tennessee
qytet
noform
Vendndodhja
Huntingdon, Tennessee is located in SHBA
Huntingdon, Tennessee
Huntingdon, Tennessee

Koordinatat: 36°0′26″V 88°25′14″P / 36.00722°V 88.42056°P / 36.00722; -88.42056

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Tennessee
Qarku Carroll
Sipërfaqja dhe popullsia
Popullsia 3985 banorë (2010)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore Central (CST)-6
Verore CDT-5
Kodi Postal 38344
Prefiksi 731
Koordinatat 36° 0′ 26″ Veri

88° 25′ 14″ Perëndim

Huntingdon, Tennessee (Huntingdon, Tennessee) është një qytet në qarkun Carrollshtetit federal Tennessee, SHBA. Në Huntingdon, Tennessee jetojnë 3985 banorë (2010). Qyteti ka një sipërfaqe prej  km2 (11.3 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej (410 ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Huntingdon, Tennessee – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale